تبلیغات
قزوین سبز
قزوین سبز
آرمان انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین 
قالب وبلاگ18 آذر, 1396 -
تاکید استاندار:

لزوم بهره مندی از خرد جمعی در حفظ باغستان بعنوان یک ضرورت جدی

برای اجرای این امر مهم به پشتوانه ی مردمی نیازاست
استاندار قزوین برلزوم بهره مندی از خرد جمعی و مشارکت مدیران و سازمان های مردمی در حفظ و احیای مجموعه باغستان بعنوان یک ضرورت جدی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی" بعدازظهر امروز در نشستی با تشکل های زیست محیطی استان با بیان این مطلب ادامه داد: احیاء، حفظ ،نگهداری و تامین امنیت مجموعه باغستان قزوین یک امر مهم و بدیهی است که هیچکس مخالف این موضوع نیست و هر کس موافق این مساله نباشد در حق مردم استان ظلم و جفای بزرگی کرده است.
زاهدی ثبت باغستان را به عنوان اثر ملی اقدام مهمی اعلام کرد و افزود: سازمان محیط زیست کشور نیز بعد ازاین استان را در حفظ و احیای این مناطق با اهمیت یاری خواهد کرد.
استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تخریب باغستان ادامه داد: اگر لازم باشد برای حفظ این عرصه در طرح جامع نیز تجدید نظر صورت خواهد گرفت.
زاهدی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سال 93 در بیاناتی تاکید جدی بر جلوگیری از تخریب فضاهای سبز و تغییر کاربری این مکان های مهم داشتند وخیلی محکم با این اقدامات غیرقانونی مخالفت کردند که استناد من نیزدر خصوص ضرورت حفظ باغستان قزوین، تاسی بر بیانات ایشان است.
استاندار قزوین ادامه داد: آنچه تاکنون باعث تخریب جنگل ها، مراتع و فضای سبز در کل کشور شده است،بیشتر دیدگاههای اقتصادی و نگاه درآمدزایی بوده است و بایستی تلاش شود تا ارزش اقتصادی زمین هایی با کاربری باغستان از کاربری های مسکونی بیشتر شود تا مالکان این عرصه انگیزه ای برای حفظ و احیاءآنها داشته باشند.
وی همراهی و مشارکت سازمان های مردم نهاد را در راستای حفظ و احیای باغستان قزوین امید بخش اعلام کرد و افزود: از حساسیت سازمان ها و تشکل های مردمی برای این امر مهم تشکر می کنم و لازم است به حساس کردن مدیران و مردم برای اجرای طرح حفظ و احیای این مکان های با اهمیت در استان ادامه داده واخبار را سریعا به این جانب اطلاع دهند، زیرا ما مانند هر طرح دیگری برای اجرای این امر مهم نیز به پشتوانه ی مردمی نیازمندیم.
استاندار قزوین ادامه داد: مهم ترین مساله برای باغستان تامین آب این مناطق است که در جلسه ای برای این امر مهم یک تصمیم کوتاه مدت اتخاذ شده است و برای طرح بلند مدت نیز قرار است از سوی مشاور بررسی کارشناسی انجام شده و با در نظر گرفتن مساله امنیت،راههای دسترسی و... پاسخ کارشناسی را ارایه دهد.
در این جلسه نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان در خصوص حفظ و نگهداری مجموعه باغستان قزوین راهکارهایی ارایه کردند.


[ شنبه 18 آذر 1396 ] [ 07:48 ب.ظ ] [ مهدی نوروزنیا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

"انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین" توسط برخی از دانشمندان علوم کشاورزی و محیط زیست ، دانشجویان و فعالین زیست محیط ، کشاورزان و باغداران شریف ، به مدیریت حجة الاسلام مهدی نوروزنیا تاسیس گردیده تا برای آشنا نمودن نسل امروز و فـــردا با ارزش‌هـای مادی و معنوی باغستان‌هـای قـزوین به عنوان میراث فرهنگی مردم قزوین، با برنامه هائی ازجمله:
برگزاری کنگره و جشنواره وایجاد نمایشگاه و موزه و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی
مراقبت از درختـان ومحیط زیست و نیز جذب گردشگران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از طرفداران محیط زیست اقدام می نماید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://payaupload.ir/up/94/5/k1mv_7.png


  • paper | خرید بک لینک رایگان | خرید لینک
  • وب نوکیا اس ام اس | لوک پستیو