تبلیغات
قزوین سبز
قزوین سبز
آرمان انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین 
قالب وبلاگ


زاهدی استاندار قزوین
                       
قزوین- استاندار قزوین گفت: تشکل های زیست محیطی باید در صیانت از باغستانهای سنتی قزوین مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی عصر شنبه در جلسه با تشکل های زیست محیطی استان بویژه "انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین " که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در شرایطی که دولت درصدد واگذاری مسئولیت ها با بخش خصوصی است باید بستر فعالیت تشکلها هموار شود تا برخی از فعالیتها به نیروهای جوان و باانگیزه سپرده شود تا کارها روان شود.

وی افزود: در استان قزوین خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی در بخش تشکل های غیردولتی وجود دارد که اگر خوب ساماندهی و استفاده شود می تواند کمک دولت باشد.

استاندار تصریح کرد: یکی از مساوئل مهم در استان قزوین حفظ باغستانهای سنتی است که این کار بدون استفاده از تشکل های مردم نهاد ممکن نیست.

وی اضافه کرد: احیاء، حفظ، نگهداری و تامین امنیت مجموعه باغستان قزوین از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همه وظیفه داریم در حد توان و امکانات خود در این عرصه همکاری کنیم.

زاهدی ثبت باغستان را به عنوان اثر ملی اقدام مهمی دانست و یادآورشد: با این اتفاق مهم می توان امیدوار بود که سازمان محیط زیست کشور نیز در حفظ و احیای باغستان به ما کمک کند و لازم است از این ظرفیت استفاده کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تخریب باغستان گفت: اگر لازم باشد برای حفظ این عرصه در طرح جامع نیز تجدید نظر خواهیم کرد.

زاهدی بیان کرد: وقتی مقام معظم رهبری در بیانات خود در سال ۹۳ بر جلوگیری از تخریب فضاهای سبز و تغییر کاربری باغستانها تاکید داشته اند همه وظیفه داریم این رهنودها را عملی کرده و از این میراث ارزشمند صیانت کنیم.

استاندار قزوین اظهارداشت: آنچه تاکنون باعث تخریب جنگل ها، مراتع و فضای سبز در کشور شده متاسفانه رویکردهای اقتصادی و درآمدزایی بوده لذا بایستی تلاش کنیم تا ارزش اقتصادی زمین های با کاربری باغستان از کاربری های مسکونی بیشتر شود تا مالکان این عرصه انگیزه زیادی برای حفظ و احیاء باغستان داشته باشند.

وی همراهی و مشارکت سازمان های مردم نهاد را در راستای حفظ و احیای باغستان قزوین امید بخش دانست و گفت: از حساسیت سازمان ها و تشکل های مردمی برای این امر مهم قدردانی می شود و لازم است به حساس کردن مدیران و مردم برای اجرای طرح حفظ و احیای باغستانها با اهمیت در استان ادامه داده واخبار را بسرعت اطلاع دهند، زیرا مانند هر طرح دیگری برای اجرای این امر مهم نیز به پشتوانه مردمی نیازمندیم.

استاندار قزوین یادآورشد: مهم ترین موضوع برای باغستان تامین آب این مناطق است که در جلسه ای برای این امر مهم یک تصمیم کوتاه مدت اتخاذ شده و برای طرح بلند مدت نیز قرار است از سوی مشاور بررسی کارشناسی انجام شده و با در نظر گرفتن مسئله امنیت، راههای دسترسی پاسخ کارشناسی را ارائه دهد.

در این جلسه نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان در خصوص حفظ و نگهداری مجموعه باغستان قزوین راهکارهایی ارایه کردند.


[ سه شنبه 21 آذر 1396 ] [ 03:29 ب.ظ ] [ مهدی نوروزنیا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

"انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین" توسط برخی از دانشمندان علوم کشاورزی و محیط زیست ، دانشجویان و فعالین زیست محیط ، کشاورزان و باغداران شریف ، به مدیریت حجة الاسلام مهدی نوروزنیا تاسیس گردیده تا برای آشنا نمودن نسل امروز و فـــردا با ارزش‌هـای مادی و معنوی باغستان‌هـای قـزوین به عنوان میراث فرهنگی مردم قزوین، با برنامه هائی ازجمله:
برگزاری کنگره و جشنواره وایجاد نمایشگاه و موزه و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی
مراقبت از درختـان ومحیط زیست و نیز جذب گردشگران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از طرفداران محیط زیست اقدام می نماید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://payaupload.ir/up/94/5/k1mv_7.png


  • paper | خرید بک لینک رایگان | خرید لینک
  • وب نوکیا اس ام اس | لوک پستیو