تبلیغات
قزوین سبز
قزوین سبز
آرمان انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین 
قالب وبلاگگوگرد عنصری است ضد عفونی كننده كه بعنوان قارچ كش استفاده میشود مصرف كود گوگرد مایع  با آب آبیاری كنترل كننده قارچهای خاكزی است.

گوگرد قارچ كش غیر سیستمیك –  تماسی  – و حفاظتی – با خاصیت قارچ كشی بالاست

انواع گوگرد
مایع

پودری
 گوگرد بعنوان اصلاح كننده در خاكهای قلیایی استفاده  میشود و باتوجه به اینكه اكثر خاكهای ایران قلیایی است مصرف كود گوگرد مایع با آب آبیاری میتواند نقش بسزایی در پایین آوردن اسیدیته خاكهای قلیایی باشد.

مصرف كود گوگرد مایع  نسبت به گوگرد پودری  گرد و غبار ایجاد نمیكند و باعث آزار مصرف كننده  نمیشود

مصرف كود گوگرد مایع  نسبت به گوگرد پودری  سطح زیر كشت بیشتری را پوشش میدهد.

كود گوگرد مایع  بدلیل عدم ایجاد گرد و غبار  در تماس با مصرف كننده سمیت بسیار كمتری نسبت به گوگرد پودری برای مصرف كننده دارد.

میزان مصرف كود گوگرد مایع  با توجه به ذرات یكنواخت و توزیع بهتر نسبت به گوگرد پودری خیلی پایین تر است و از نظر اقتصادی صرفه بیشتری دارد.

كاربرد – انبارداری –حمل و نقل كود گوگرد مایع  نسبت به گوگرد پودری  آسان و راحت تر است.

كود گوگرد مایع بواسطه داشتن خاصیت چسبندگی و پخش شوندگی در سطح برگها و ساقه های درختان از خاصیت ماندگاری و تاثیر گذاری بالاتری نسبت به انواع پودری برخوردار است.

گهداری كود گوگرد مایع بواسطه محلولیت آن آسانتر است و باتوجه به خواص شیمیایی(نقطه ذوب-نقطه انجماد – آتشگیری)از مخاطرات بسیار كمتری برخوردار است.

كود گوگرد مایع  بصورت یونهای محلول در عمق توسعه ریشه محصولات كشت شده همراه با آب ابیاری قرار میگیرد و بسرعت از طریق ریشه گیاه جذب میگردد.

گوگرد پودری در اعماق كم با ادوات موجود با خاك مخلوط میگردد تا پس از اكسیده شدن قابل جذب گیاهان گردند ولی كود گوگرد مایع  همراه باآب آبیاری در عمق دلخواه در اختیار ریشه درختان  قرار میگیرد.

سوسپانسیون گوگرد ناپایداراست- رسوب بر جای میگذارد- ماندگاری در خاك زیاد است- جذب از ریشه گیاه كم است گیاه سوزی ایجاد میكند.

كود گوگرد مایع   پایدار است –  رسوب بر جای نمیگذارد- با آبیاری براحتی از ریشه گیاه جذب میشود -اسید یته خاكهای قلیایی را تنظیم میكند در كوتاه مدت اثرات مصرف كود محسوس است. http://b-sheida.mihanblog.com/post/47

[ شنبه 19 اسفند 1396 ] [ 04:37 ق.ظ ] [ مهدی نوروزنیا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

"انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین" توسط برخی از دانشمندان علوم کشاورزی و محیط زیست ، دانشجویان و فعالین زیست محیط ، کشاورزان و باغداران شریف ، به مدیریت حجة الاسلام مهدی نوروزنیا تاسیس گردیده تا برای آشنا نمودن نسل امروز و فـــردا با ارزش‌هـای مادی و معنوی باغستان‌هـای قـزوین به عنوان میراث فرهنگی مردم قزوین، با برنامه هائی ازجمله:
برگزاری کنگره و جشنواره وایجاد نمایشگاه و موزه و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی
مراقبت از درختـان ومحیط زیست و نیز جذب گردشگران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از طرفداران محیط زیست اقدام می نماید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://payaupload.ir/up/94/5/k1mv_7.png


  • paper | خرید بک لینک رایگان | خرید لینک
  • وب نوکیا اس ام اس | لوک پستیو