تبلیغات
قزوین سبز
قزوین سبز
آرمان انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین 
قالب وبلاگ
ایران سالانه چه مقدار محصول کشاورزی تولید می‌کند؟

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: سالانه ۱۲۰ میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید که موجب حرکت صنایع، تامین ارز (صادرات محصولات) و ایجاد اشتغال می شود.

محمدعلی طهماسبی روز سه شنبه در سی و دومین دوره معرفی تولید کنندگان برتر حوزه کشاورزی زنجان افزود: نتیجه 120میلیون تن تولید محصولات کشاورزی در سال، امنیت و افزایش درآمد ملی را به همراه دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، به گفته وی، کشاورزی به عنوان بخشی عظیم در اقتصاد ملی می تواند در آینده با تکثیر و تولید نقش قابل توجهی در ارزآوری، صادرات، اشتغال و امنیت در درآمد ملی داشته باشد.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: کشاورزان ثابت کردند بهره وری اگر با دانش همراه و هنرمندانه با آب و خاک رفتار شود، افزایش بهره وری محصول را خواهد داشت.

طهماسبی به نمونه های تولیدات برتر در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: در مناطق سردسیر و معتدل کشاورز نمونه کشور بیش از 13 تن گندم آبی در هکتار برداشت کرده که میانگین برداشت آن در کشور چهار تن و 350 کیلوگرم است.

وی، میزان برداشت گندم آبی توسط کشاورز نمونه کشوری را در مناطق گرم و خشک 12 تن در هکتار بیان کرد و یادآور شد: در گندم دیم نیز بیش از سه تن برداشت شده که میانگین کشوری یکهزار و 50 کیلوگرم در هکتار است.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در کشت کلزا نیز کشاورز نمونه بیش از 6 تن از آن را در هکتار برداشت کرده که میانگین کشوری آن سه و نیم تن در هکتار است.

وی، میزان برداشت انگور آبی را 118 تن در هکتار و میانگین کشوری آن را 14 تن بیان کرد و افزود: انگور دیم توسط کشاورز نمونه 20 تن در هکتار بوده که میانگین آن چهار و نیم تن است.

به گفته طهماسبی، سیب درختی درجه ممتاز در دماوند 168 تن در هکتار بوده که میانگین کشوری آن حدود 20 است و انار نیز 95 تن در هکتار و میانگین آن 15 تن می باشد.

وی اظهارکرد: زیتون نیز توسط کشاورز نمونه طارمی در سطح کشور بیش از 40 تن در هکتار برداشت کرده که میانگین آن 2 تن در هکتار است.


[ دوشنبه 9 مهر 1397 ] [ 01:19 ب.ظ ] [ مهدی نوروزنیا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

"انجمن دوستداران باغستان سنتی قزوین" توسط برخی از دانشمندان علوم کشاورزی و محیط زیست ، دانشجویان و فعالین زیست محیط ، کشاورزان و باغداران شریف ، به مدیریت حجة الاسلام مهدی نوروزنیا تاسیس گردیده تا برای آشنا نمودن نسل امروز و فـــردا با ارزش‌هـای مادی و معنوی باغستان‌هـای قـزوین به عنوان میراث فرهنگی مردم قزوین، با برنامه هائی ازجمله:
برگزاری کنگره و جشنواره وایجاد نمایشگاه و موزه و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی
مراقبت از درختـان ومحیط زیست و نیز جذب گردشگران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از طرفداران محیط زیست اقدام می نماید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
http://payaupload.ir/up/94/5/k1mv_7.png


  • paper | خرید بک لینک رایگان | خرید لینک
  • وب نوکیا اس ام اس | لوک پستیو